Eğitim

 

Eğitim aslına bakarsanız insanoğlunun dünyadaki varlığından beri hayatımızda olan bir kavram. Avlanma becerilerinden, ateş yakabilmeye, vahşi hayvanlardan kaçmaktan, yenebilecek meyve-sebze ya da bitkilerin ne olduğuna kadar her insan etrafındakilere, sonraki nesillere bildiklerini öğretebilme gayesindeydi.

 

Toplumlar ortaya çıkmaya başladıkça, uluslar oluştukça bu kez birbirine karşı güç kurabilme amacıyla eğitimler ön plana çıktı. Sanayi devriminden sonra, makineleşme, üretim ve gelir elde edebilmenin yolları insanoğlunun önceliği oldu ve bu alanda eğitimler şekillendi. Maalesef savaşlarla birlikte bir taraftan savaş bir taraftan hayatta kalabilme eğitimleri icra edildi.

 

Modern toplumlar ve günümüz dünyasında her eğitimin ve öğretimin ötesinde en değerli eğitimin kişisel eğitim olduğu birçoğumuz tarafından kabul edilmiş durumda. Çocukları, toplumları ve kitleleri eğitmek, öğretim hayatıyla birlikte yetiştirip bir yaşa getirmenin ötesinde, eğitimin hiç bitmeyen, hayat boyu devam eden bir süreç olduğu artık kabul edilen bir gerçek ve bu sebeple hayat boyu öğrenme kavramı dünyalarımıza yerleşti diyebilriz. 

 

Bizler de kendimizi geliştirmeye, ilgi alanlarımıza, meslek hayatlarımıza ya da özel yaşamlarımıza dair daha mutlu, başarılı ve huzurlu bireyler olabilmek adına eğitimin bir yatırım olduğunu ve bu yatırımın en kısa sürede bizlere geri dönerek, önce kişiliklerimizi sonra hayatlarımızı ve nihayet çevremizi geliştirip güzelleştireceğine inanalım ve bu yolda adım atmaktan çekinmeyelim. 

Verdiğim Eğitimler - 1 

 

Satışın Kodları ve DNAsı: Bir satış eğitiminden çok daha fazlasını bulacağınız bu eğitimi aslında bir çeşit satış dersi olarak tasarladım ve oldukça zengin bir içerik oluşturdum. Bu eğitim, yeni mezun olmuş ve satış alanında çalışmak isteyen bir genci; kariyerinin başında olup satış becerilerini geliştirmek isteyen bir profesyoneli, iş kurmak ve ürettiği ürün ya da hizmeti satmak isteyen bir girişimciyi, ekibini yönetirken onlara liderlik ve mentorlük yapabilmeyi isteyen bir patronu, satış ekibinden daha fazla verim almak isteyen, rekabetten güçlü bir şekilde çıkabilmeyi hedefleyen yöneticiyi ve kısacası iş hayatının her hangi bir yerinde bir şeyler satmayı, satanları geliştirmeyi amaçlamış herkesi ilgilendirebilecek kapsamda bir eğitimdir. 

Verdiğim Eğitimler - 2 

 

Isrardan İknaya, Pazarlıktan Müzakereye: Haydi kendimize itiraf edelim. Sadece iş hayatında değil; günlük hayatımızda bile her an birilerini birşeye ikna etmek, birileri ile bir konu üzerinde istişare edip onları ikna etmeye çalışmıyor muyuz ?

Bunu yaparken bazen görüşmeden eli boş ayrılıyor, bazen yeterince tatmin olmamış şekilde mecburen verileni kabul ediyor bazense tartışma ve büyük fikir ayrılıkları ile kaybeden oluyoruz. Birçoğumuzun yaptığı hatadır, ısrarı ikna etme yöntemi olarak kullanırız; diğer taraftan da müzakere gibi teknik bir konuyu pazarlık gibi basit bir düzeyde yürütmeye çalışırız.

İşte tüm bunların ayrımını yapabileceğiniz, yaratıcı teknik ve önerilerle, karşılıklı ekip çalışmaları ile pratik etme şansı bulacağınız bir eğitimden bahsediyoruz. İknanın ustası, müzakerenin kazananı olmak ister misiniz ? 

 

Köprü Nedir ?

 

Öğrendiğiniz bir çok bilgiyi oyunlaştırarak pekiştirmek, bir yandan da ne kadar verimli bir eğitim sürecinden geçtiğinizi farkedebilmeniz mümkün !

 

Gerek Satışın Kodları ve DNAsı eğitimini aldıktan sonra, bir ölçme&değerlendirme aracı olarak, gerekse Satışın Kodları ve DNAsı eğitimine katılmasanız dahi, tüm ekibinizle birlikte bir takım çalışması yaparken satışa dair gelişmeye açık yönlerinizi keşfedebilmek için Köprü'yü kullanabilirsiniz. 

Zira, Köprü farklı yetkinlik ve yeteneklerinizi sergileyebileceğiniz, aynı zamanda eğlenebileceğiniz bir oyun.

 

Köprü'nün Öne Çıkan Özellikleri: 

 

Gerçek malzemelerle birlikte "elleri kirletmeli" bir ekip çalışması.

 

Satış yetkinlikleri, uyum, birlikte hareket edebilme, müzakere, motivasyon, bütçe, zaman yönetimi, soru sorma, rekabeti okuyabilme, ihtiyaç gibi bir çok kilit hareket ve süreci yaşayacak ve bunları uygulamanın faydasını, uygulamamanın zararını birebir tecrübe edeceksiniz. 

Satışın Kodları ve DNAsı